Nuriye Gülmen zorla müdahale için hastaneye kaçırıldı

kategori:

KHK ile ihraç edilmesine karşı başladığı açlık grevinde 200 günü geride bırakan tutuklu kamu emekçisi Nuriye Gülmen, dün gece zorla yoğun bakıma kaldırıldı.

Gülmen’in kaldığı hastane odasında kitap okuduğu sırada zorla Numune Hastanesi’ne kaldırıldığı ve zorla müdahalenin gündemde olduğu belirtildi.
Nuriye Gülmen adına açılan ve tutuklanmasının ardından yakınları tarafından kullanılan sosyal medya hesabında, Gülmen’in hastaneye kaçırılmasıyla ilgili olarak şunlar paylaşıldı:

1.Nuriye Gülmen kaldığı hastane odasından yeni hiç bir durum yokken, kitap okurken zorla kaçırılıp Numune Hastanesi’ne getirilmiş.+

2.Yoğun bakım servisine konmuş. Yoğun bakım önüne jandarma etten duvar örmüş.( Geçen hafta mahkeme için personeli yoktu!)

3.Refakatçısı kardeşi Beyza yanına alınmıyor! Nuriye Avukatlarına gösterilmiyor!28 Eylül’de Sincan’da yapılacak duruşmaya 2 gün var!+

4.Duruşmaya 2 gün kala bunun yapılmasında amaç Nuriye’yi duruşmadan kaçırmak. Nuriye duruşmaya hazırlanıyordu.+

5.Nuriye ve Semih AKP iktidarı tarafından mahkemeye dahi çıkarılmayarak kaçırılıyor! Milyonların gözü önünde cinayet işliyorlar! +

6.Nuriye ve Semih’e sahip çıkalım! AKP’nin öldürmesine izin vermeyelim! Başlarına gelen her şeyden iktidar sorumludur! (Kaynak: Kızıl Bayrak)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir