Anasayfa / Haberler / Antalya’da patronundan parasını isteyen Suriyeli işçi ve arkadaşlarına ırkçı saldırı

Antalya’da patronundan parasını isteyen Suriyeli işçi ve arkadaşlarına ırkçı saldırı

Antalya’nın Elmalı İlçesi’ndeki kapalı halk pazarı yanındaki fırında çalışan Suriyeli bir işçi, para çaldığı bahanesiyle, çalıştığı günlerin ücreti ödenmeden işten çıkarıldı. Akşam saatlerinde işten çıkarılan genç ile Suriyeli 6 arkadaşı, fırına gelerek işyeri sahibinden, çalıştığı günlerin ücretini iseyince tartışma çıktı. Gürültüyü duyan çevredeki esnaf Suriyeli gruba saldırarak darp etti. 

Daha sonra olayı bahane eden 600 kişilik ırkçı grup fırının bulunduğu Otogar Sokak’ta toplandı. ‘Suriyeli istemiyoruz’ diye slogan atan ırkçı grup, ilçede gördükleri Suriyelilere saldırdı.

Bölgeye sevk edilen polis ve jandarma ırkçı saldırganlara dokunmazken, Suriyelileri bölgeden uzaklaştırdı. Irkçı saldırıda yaralanan 7 Suriyeli, hastanedeki tedavilerinin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Irkçı grup ise ilçe meydanında ve Emniyet Müdürlüğü önünde yeniden toplanarak, ‘Suriyelileri burada istemiyoruz’ diyerek sık sık slogan attı. 

Yeryüzü Postası 

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.