Anasayfa / Haberler / İtalya’nın pek çok yerinde depo işçileri greve çıktı

İtalya’nın pek çok yerinde depo işçileri greve çıktı

İtalya’nın Milano şehrinin dışında bulunan Carpiano’daki SDA isimli nakliye şirketine ait bir depoda, taşeron şirketin kazanılmış haklarına saldırması üzerine işçiler greve çıkarken, SDA’nın İtalya’nın pek çok yerindeki depolarında da dayanışma grevleri patlak verdi. İlk olarak 19 Eylül’de Carpiano’da çalışan depo işçilerinin üretimi durdurmasının ardından Bologna, Roma, Turin, Pavia ve Brescia’da SDA’ya ait depolarda çalışan yüzlerce işçi greve başladı.

Bolonya’da patronun Sl Cobas (Sindacato Intercategoriale Cobas) sendikası üyesi işçilerin grevini bastırmak istemesi üzerine işçiler kapılarını kaynaklayarak kendilerini deponun içine kapattılar. Şirketin teslimatların başka taşeron şirketler aracılığılya yapma denemeleri de işçilerin buraları bloke etmesi sayesinde engellendi.

İşçiler, yeni taşeron şirketin Carpiano’daki depodaki işçilere dayattığı sözleşmenin kabul edilemez olduğunu ve buna karşı mücadele etmezlerse aynı şartların kendileri için de geçerli olacağını belirtiyorlar.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.