Anasayfa / Haberler / ABD’de Anti Faşistler Irkçıların Eylemlerini Engelledi

ABD’de Anti Faşistler Irkçıların Eylemlerini Engelledi

Faşistlerin geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günleri düzenlemek istedikleri iki eylem, binlerce anti faşist tarafından engellendi.

Cumartesi günü binlerce kişi San Francisco’da toplanacak olan faşistleri engellemek için bir araya geldi. Eylemlerinin yerel yetkililer tarafından yasaklanması üzerine, faşistler kapalı bir yerde basın toplantısı düzenlemek zorunda kaldılar.

Faşistler tarafından Kaliforniya eyaletinde yer alan Berkley şehrinde düzenlenmek istenen bir başka eylem de anti faşistler tarafından durduruldu. Faşist grubun “Amerika’da Marksizme Hayır” sloganıyla düzenlemek istediği eyleme karşı, eylemin düzenleneceği parka çıkan yollarda binlerce anti faşist bir araya geldi. Kara Blok’un önünü çektiği ve “Charlottesville’in intikamını al, Topluluğunu Koru” pankartının arkasında toplanan binlerce kişi parka yürüyüş düzenledi. Polisin engelleme çabalarına ve saldırı tehditlerine rağmen anti faşistler Park’ın içine girerek burada bulunan faşistleri dışarı kovdu.

San Francisco ve Berkley’deki kitlesel eylemlerin yanı sıra New York ve Ohio’da da anti faşistler tarafından eylemler düzenlendi.

Yeryüzü Postası

 

Adresi kontrol edin

Berlin’de Køpi Wagenplatz kamp alanının tahliyesine karşı binlerce kişi sokağa çıktı

Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan Kreuzberg bölgesinde, anarşistlerin ve diğer radikal hareketlerin 1990 yılından beri kullandığı Køpi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir