Anasayfa / Haberler / ‘Nuriye Semih Yaşasın’ pankartından Beleştepe taraftarı 10 kişiye tutuklama!

‘Nuriye Semih Yaşasın’ pankartından Beleştepe taraftarı 10 kişiye tutuklama!

“Nuriye Semih Yaşasın” pankartı açtığı gerekçesiyle Beleştepe taraftarı 10 kişi hakkında tutuklama kararı verildi.

Beşiktaş-Konyaspor maçında “Nuriye Semih Yaşasın” pankartı açan Beleştepe taraftarlarından 10’u tutuklandı. Samsun’da gözaltına alınan 1 kişi ise adli kontrol talebiyle serbest bırakıldı.

Avukattan açıklama

Gazete Duvar’a konuşan 10 kişinin avukatlarından Alişan Şahin şunları söyledi:

“Kendileri ifade vermeye giden ve dolayısıyla kaçma şüphesi bulunmayan insanlar bunlar. Bir hukuk devletinde, futbol maçında açılan ve ‘Nuriye Semih Yaşasın’ temennisini dile getiren bir pankarttan dolayı kimse tutuklanmaz. Nuriye ve Semih’in ölmesini değil yaşamasını dileyenler tutuklanırken bu iki insan hakkında hakaret, tehdit, halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek paylaşımlar yapanlarla ilgili soruşturma bile başlatılmıyor. Bu 10 kişi terör örgütü propogandası yapmakla suçlanıyor. Anlamadığımız ‘Nuriye Semih Yaşasın’ pankartının neresinde bir örgüt yazıyor? Hukuksuz bir KHK ile işlerinden edilen ve hukuk çerçevesinde bir eylem gerçekleştiren Nuriye Gülmen ile Semih Özakça hakkında herhangi bir terör örgütüyle ilişkili olduklarına dair bir mahkeme kararı yokken onlar yaşasın diyenler hangi örgütün propogandasını yapmakla suçlanıyorlar? Herhalde Yüksel Caddesinde Nuriye ile Semih’e selam veren herkesi tutuklayacaklar!”

‘İnsanlar yaşasın dedikleri için hedef gösterildiler’

Beleştepe, “Bu arkadaşlarımız sadece ‘insanlar yaşasın’ dedikleri için hedef gösterildiler… yaşamı savunmak suç değildir…” açıklamasında bulunmuştu. (Kaynak: Gazete Yolculuk)

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir