Anasayfa / Haberler / G20 Zirvesi öncesi Hamburg sokakları yanıyor: Ceheneme hoş geldiniz

G20 Zirvesi öncesi Hamburg sokakları yanıyor: Ceheneme hoş geldiniz

Yarın başlayacak olan G20 zirvesinden bir gün önce Hamburg’da eylemler başladı. Almanya’nın yanı sıra İsviçre, İtalya, İngiltere, Danimarka ve Fransa gibi Avrupa’nın pek çok ülkesinden gelen binlerce kişi sokaklardaydı. Eylem öncesi polis Hamburg sokakları ile tren istasyonları ve Hamburg Havaalanında yığınak yaparken İtalya’dan gelen bir grup Hamburg Havaalanında durduruldu ve Almanya’ya girişlerine izin verilmedi.

Gün boyu irili ufaklı eylemler gerçekleşirken, “Cehenneme Hoş Geldiniz” sloganıyla çağrısı yapılan büyük eylem akşam saatlerinde gerçekleşti. Önde Kara Blok’un yer aldığı binlerce kişilik kortejin yürüyüşüne polis “yüzleri maskeli kişiler olduğu” gerekçesiyle vermedi. Bir süre devam eden bekleyişin ardından yürüyüşe başlayan kitleye polis saldırdı. Polis saldırısı sonucu pek çok kişi yaralanırken eylemciler barikat kurarak polisle çatışırken, şehrin çeşitli yerlerinde gösteriler gerçekleşti.

Hamburg’daki G20 protestoları zirvenin gerçekleşeceği 7-8 Temmuz tarihlerinde de devam edecek.

Yeryüzü Postası

Anti-Kapitalistler Hamburg Zirvesi öncesi eyleme hazırlanıyor: G20 Cehenneme hoş geldin

Polis anti kapitalistlerin kampına saldırdı G20 Zirvesi öncesi Hamburg’da eylemler başladı

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir