Anasayfa / Haberler / Brezilya: MST Toprak İşgallerini Sürdürüyor

Brezilya: MST Toprak İşgallerini Sürdürüyor

15 Mayıs Pazartesi sabahı, Linhares, Aracruz, Colatina ve Serra’dan, Espírito Santo eyaletine gelen yaklaşık 40 aile, Linhares’in kırsal bölgesinde petrol devi Petrobrás’a devredilen eyalet hükümetine ait 400 hektarlık bir alanı yeniden işgal etti.

MST bu bölgede ilki 2015 yılında olmak üzere üçüncü kez işgal eylemi gerçekleştirdi.

Bölge eyalet hükümeti tarafından kamulaştırıldı ve azot gübresi, metanol, asetik asit, formik asit ve melamin üretecek ve bu ürünlerin ithalatını azaltacak bir kimya kompleksi inşa etmesi için Petrobras’a devredildi. Proje için herhangi bir girişim başlamadığı gibi bu topraklar beş yıldan fazla bir süredir terkedilmiş durumda.

MST, eyaletteki toprakların toplumsal işlevini yerine getirmesini ve tarım reformu için kamulaştırılmasını talep ediyor.

Şu anda INCRA veya eyalet hükümetinin yardımı olmaksızın Espírito Santo eyaletinin kuzeyinden güneyine doğru uzanan 1.000 ailenin yaşadığı 16 kamp bulunmaktadır. Bu ailelerin bazıları sekiz yılı aşkın bir süredir buradaki kamplarda yaşıyor.

Kaynak: isyandan.org

Adresi kontrol edin

Seçim sürecine girilirken anarşistlerden kampanya: Sorunlarımız sandıkta çözülmez

Seçim sürecine girilirken farklı şehirlerden anarşistler “Sandıkta Çözülmez” sloganı etrafında kampanya başlattı. Sosyal medya hesaplarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.