Anasayfa / Haberler / İtalya’da modern kölelik

İtalya’da modern kölelik

The Times’ın haberine göre İtalyan hükümetinin yeni planı uyarınca İtalya’ya gelen binlerce göçmene, sığınma hakkından yararlanmak için ücretsiz biçimde “sosyal olarak yararlı” bir işte çalışmak zorunluluğu getirilecek. İçişleri bakanı Marco Minniti tarafından Meclis’e sunulan plana göre, çalışmak iltica talebinde bulunmanın ön şartı haline gelecek. İtalya’daki bazı kasabalarda, şimdiden göçmenlerden sokakları ve parkları temizlemeleri zorunlu tutuluyor. Bir göçmen merkezinin yöneticisi de, Afrikalı mültecileri geçen yaz depremlerle tahrip olan orta İtalya’nın dağlık bölgelerinde çalışmak üzere görevlendirdi.

İtalyadaki göçmen karşıtlığının giderek yayılırken, bu düzenlemeyle yerel halkla göçmenler arasında gerginliğin azaltacağı iddiası düzenlemeye gerekçe olarak sunuluyor. Bu uygulamanın hayata geçiriliği yerlerden biri olan Toskana belediye başkanı Luca Menesini, “Bu insanlara yabancıları tanıma ve onların yalnızca sokak köşelerinde duran insanlar olmadıklarını anlama imkanı veriyor.” Diyor.

Sahra altı Afrika ülkelerinden gelen 100.000 civarında göçmenin geçen yılın Ocak ve Ekim ayları arasında İtalya’ya sığınma başvurusunda bulunduğu belirtiliyor.Bunlar ülkenin çeşitli yerlerindeki kalabalık göçmen kamplarında yaşıyorlar.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Bolu’da parkta oturan Suriyelilere ırkçı saldırı

Bolu’da dün akşam saatlerinde Atatürk Orman Parkı’nda oturan 4 Suriyeli gence ırkçı saldırı düzenlendi. Olay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.