Anasayfa / Haberler / Gültan Kışanak, Fırat Anlı ve Ayla Akat Tutuklandı

Gültan Kışanak, Fırat Anlı ve Ayla Akat Tutuklandı

Beş gün önce gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı ile Özgür Kadın Kongresi (KJA) Dönem Sözcüsü Ayla Akat sevk edildikleri nöbetçi hakimlik tarafından örgüt kurmak ve yönetmek iddiasıyla tutuklandı. Kışanak ve Anlı, haklarındaki 5 günlük kısıtlılık kararının kaldırılmasından sonra avukatları ile görüşebilmiş ve savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmişlerdi. Öte yandan Özgür Kadın Kongresi (KJA) Dönem Sözcüsü Ayla Akat, Kışanak ve Anlı’nın gözaltına alınmasından sonra belediyenin önündeki protestoda gözaltına alınmış ve savcılık tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Dün gece yapılan mahkeme sorgularının ardından Kışanak, Anlı ve Akat’ın tutuklanmasına karar verildi. Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın avukatı Mehmet Emin Aktar mahkeme çıkışında yaptığı açıklamada “Biz müvekkillerimizin hangi cezaevine konulacağını öğrenemedik. Öğrendiğimiz kadarıyla haklarında tutuklama kararı verilmeden konulacakları cezaevi ayarlanmış” ifadelerini kullandı.

 

Adresi kontrol edin

Seçim sürecine girilirken anarşistlerden kampanya: Sorunlarımız sandıkta çözülmez

Seçim sürecine girilirken farklı şehirlerden anarşistler “Sandıkta Çözülmez” sloganı etrafında kampanya başlattı. Sosyal medya hesaplarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.