Anasayfa / Haberler / Cumhuriyet Gazetesi’yle Dayanışma Çağrıları Sürüyor

Cumhuriyet Gazetesi’yle Dayanışma Çağrıları Sürüyor

Sabah saatlerinde Cumhuriyet gazetesinin yazar ve yöneticilerinin gözaltına alınmasının ardından çeşitli kesimlerden destek mesajları ve gazete önünde toplanma çağrıları yapılıyor. Bir çok siyasal çevre ve sivil toplum örgütlerinin çağrısıyla saat 12.00’den itibaren Cumhuriyet Gazetesi’nin  Şişli’deki binası ve Ankara’daki bürosu önünde önünde toplanılmaya başlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazetenin Ankara’daki bürosuna gelirken, HDP’nin twitter hesabından yapılan açıklamada “Dün gece Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları, bu sabah Cumhuriyet Gazetesi. Sustukça sıra sana gelecek. SUSMA!” denildi. Gazete önünde bekleyiş devam ederken ilerleyen saatler için de çağrılar yapılıyor.

Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik bu sabah operasyon düzenlenmişti. haklarında arama ve gözaltı kararı bulunanlardan şu ana kadar gözaltına alındığı bildirilenler, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, okur temsilcisi Güray Tekin Öz, Turhan Günay, Bülent Utku, Aydın Engin, Hikmet Çetinkaya, Hakan Karasinir, Bülent Yener, Mustafa Kemal Güngör, Hacı Musa Kart ve Önder Çelik. Gözaltına alınanlara 5 gün boyunca avukat yasağı konulduğu belirtildi.

Adresi kontrol edin

Mersin’de ev taşımacılığı işçileri fiili grev gerçekleştirdi

Mersin’de ev taşımacılığı işçileri ücretlerinin artırılması talebiyle fiili grev gerçekleştirdi. İşçiler Toros ilçesine bağlı Kurdali …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir