Anasayfa / Haberler / İngiltere’de Sarah Everard’ın bir erkek polis tarafından öldürülmesi sonrasında eylemler sürüyor

İngiltere’de Sarah Everard’ın bir erkek polis tarafından öldürülmesi sonrasında eylemler sürüyor

İngiltere’de bir erkek polis tarafından kaçırıldıktan sonra öldürülüp cansız bedeni ormanlık alana atılan Sarah Everard için adalet talebiyle eylemler büyüyerek devam ediyor.

Londra’da dün akşam saatlerinde çoğunluğu kadınlardan oluşan binlerce kişi Parlamento Meydanı’nda toplandı. Eylemciler kadın cinayetlerinin yanı sıra Cumartesi günü gerçekleşen eyleme yönelik polis saldırısını da protesto etti ve polise ayrılan bütçetin kesilmesini talep etti.

Buradaki mitingin ardından, eylemler Westminster ve Lambeth köprüleri trafiğe kapatarak yürüyüş gerçekleştirdi. “Bütün polisler piçtir“, “Kimin sokakları? Bizim sokaklarımız.”, “Birleşen kadınlar yenilmez”, “Sessizlik bizi korumaz” sloganları atarken, polis şefinin istifasını istemeyen Başbakan Boris Johnson da protesto edildi.

Önceki günlerde olduğu gibi Everard’ın hayatını kaybettiği Londra’nın güneyindeki Clapham mahallesinde yüzlerce kadın bir araya geldi. Buradaki eylemde de Cumartesi akşamı gerçekleşen polis saldırısı protesto edildi. Londra’nın yanı sıra başka şehirlerde de kadın cinayetlerine karşı eylemler gerçekleştirildi.

Adresi kontrol edin

Firar eden Filistinli tutsaklardan 4’ünün yakalanmasının ardından eylemler gerçekleştiriliyor: İsrail devletinin kolektif cezalandırma politikalarına karşı tutsaklar hapishanelerde eylemlere hazırlanıyor

İsrail’deki Gilboa Hapishanesi’nden 6 Eylül’de tünel kazarak firar eden 6 Filistinli tutsaktan 4’ünün binlerce askerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir