Anasayfa / Haberler / İspanya’da Pablo Hasel’in tutuklanması sonrasında başlayan eylemler devam ediyor

İspanya’da Pablo Hasel’in tutuklanması sonrasında başlayan eylemler devam ediyor

İspanya’da monarşi, göçmen politikaları ve polis şiddetini hedef alan şarkı sözleri ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle tutuklanan 33 yaşındaki rapçi Pablo Hasel’le dayanışmak için 16 Şubat’ta başlayan eylemler devam ediyor.

Cumartesi akşamı Barselona’da gerçekleşen eyleme yönelik polis saldrılarının ardından, barikat kuran eylemciler polise taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. En az bir polis aracı eylemciler tarafından ateşe verildi. Barselona’daki eylemde çok sayıda banka ve kapitalist şirketlere ait mağazalar de hedef alındı. Eylemde en az 10 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Barselona’nın yanı sıra Lleida, Girona ve Tarragona’nın da aralarında olduğu bir çok Katalan kentinde de eylemler gerçekleştirildi. Katalonya Sağlık Dairesi acil servislerine göre, Cumartesi gerçekleşen eylemlerde dördü Barselona’da ve biri Lleida’da olmak üzere en az beş kişi yaralandı.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir