Anasayfa / Haberler / Devrimci Anarşist Faaliyet’ten Abdülmelik Yalçın gözaltına alındı

Devrimci Anarşist Faaliyet’ten Abdülmelik Yalçın gözaltına alındı

Devrimci Anarşist Faaliyet (DAF) üyesi Abdülmelik Yalçın Kadıköy’de gözaltına alındı.

Yalçın, geçtiğimiz Çarşamba günü Kadıköy’de Musa Piroğlu ile yapılan dayanışma eyleminde gerçekleştirdiği konuşmasından dolayı takip edilerek gözaltına alındı. Yalçın’ın Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

Devrimci Anarşist Faaliyet Abdülmelik Yalçın’ın gözaltına alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada “Devrimci Anarşist Faaliyet’ten Abdülmelik Yalçın Kadıköy’de gözaltına alınmıştır. Yoldaşımız Abdülmelik Yalçın’ın Musa Piroğlu ile dayanışma eyleminde yaptığı konuşmadan dolayı gözaltına alınarak Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi. Devrimcileri bu yöntemlerle susturabileceklerini sananlara sesleniyoruz: baskılarınız, gözaltılarınız, tutuklamalarınız bizleri yıldıramaz.” ifadelerini kullandı.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) eşbaşkanı Leyla Güven’in tutuklanması sonrasında Aksaray Metro İstasyonu önünde düzenlenmek istenen eyleme yönelik polis saldırısı ve engelli HDP milletvekili Musa Piroğlu’nun polis tarafından tekerlekli sandalyesinden itilerek darp edilmişti. Geçtiğimiz Çarşamba günü ise Musa Piroğlu’na yönelik polis şiddetine karşı Kadıköy’de bir çok kurumun katıldığı bir basın açıklaması düzenlenmişti.

Abdülmelik Yalçın karakoldaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Aynı eylemle ilgili gözaltına alınan Devrimci Parti’den Hüseyin Yeşilova ve HDP’den Erkin Barın da ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir