Anasayfa / Haberler / İzmir’de polisin kimlik kontrolü sırasında darp ettiği genç kalp krizi geçirdi

İzmir’de polisin kimlik kontrolü sırasında darp ettiği genç kalp krizi geçirdi

İzmir’de Mehmet Şerif Coşkun isimli 25 yaşındaki esnaf, GBT yapmak isteyen polislere “Arabamı park edeyim” dediği için darp edildi. Yerdeyken üzerine biber gazı sıkılan Coşkun kalp krizi geçirdi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre olayın tanığı Mahsun Öztekin’in anlattığına göre polisin GBT için kimlik sorduğu Coşkun polise “Arabamı park edip geleyim” dediği için Yunus polisleri genç esnafa saldırdı.

Öztekin olayı şu sözlerle anlattı: “Arkadaşım Şerif 25 yaşında. Çocukluğundan beri Kadifekale’de yaşıyor. Ailesiyle birlikte bakkal dükkanı işletiyor. Cuma günü bakkal dükkanındaydı. Arabayı park etmek için çıkmıştı. O esnada yunus polisler geldi ve GBT yapmak istediklerini söylediler. Şerif de ‘arabayı park edeyim, yaparsınız’ dedi. 6 yunus polisi hiçbir şey yapmadığı halde, Şerif’i araçtan indirip dövemeye başladı. Yerde yatarken biber gazı sıkıp, tekmelediler. Olay esnasında kalabalık oluştu, bizler polislerin şiddetini durdurmaya çalıştık. Fakat bize de şiddet uyguladılar. Tüm bunları telefonuyla kameraya çeken arkadaşımın elinden telefonu alıp, görüntüleri sildiler. Daha sonra ben bir kaç dakikalık video çektim. Bunu da silmek istediler ama telefonumu vermedim.”

Coşkun’un tedavisi Bozyaka Devlet Hastanesi’nde sürerken aile ise polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adresi kontrol edin

Midyat’ta polis bir genci ensesinden vurularak katletti

Mardin’in Midyat ilçesi Işıklar Mahallesi’nde kurulan hayvan pazarında dün, adli bir suçtan dolayı daha önce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.