Anasayfa / Haberler / ABD’de polis şiddetine ve ırkçılığa karşı eylemler sürüyor: Trump Phoenix’te eylemlerle karşılandı

ABD’de polis şiddetine ve ırkçılığa karşı eylemler sürüyor: Trump Phoenix’te eylemlerle karşılandı

ABD’de George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinden sonra başlayan eylemler sürüyor. Chicago, Philadelphia, New Yor ve Washington başta olmak üzere bir çok noktada yürüyüşler gerçekleştirildi. Washington’daki eylemlerde birkaç noktada ABD bayrakları yakıldı.

New York’ta ise eylemciler, belediye binası ve One Police Plaza çevresinde pankartlarla yürüdü. Akşam saatlerinde New York belediye binasına gelen eylemciler polis teşkilatının bütçesinin kesilmesi talebiyle belediye binasını işgal etti.

Philadelphia’da da Belediye Hizmetleri Binası’nda gösteri yapan eylemciler, polise ayrılan bütçenin kesilmesini talep etti. Hizmet binasına giren eylemcilere polis saldırdı, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump’ın miting için geldiği Arizona eyaletine bağlı Phoenix’te ise yüzlerce kişi eylem düzenledi. Phoenix polisi Trump’ın miting yaptığı Dream City Church (Rüya Şehri Kilisesi) dışındaki protesto gösterisini yasa dışı ilan ederken, eylemciler Trump’ın miting yaptığı bölgeye yaklaştırılmadı.

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir