Anasayfa / Haberler / Bodo Boda Doğrusan’da işçiler işten çıkarma saldırısına karşı greve çıktı

Bodo Boda Doğrusan’da işçiler işten çıkarma saldırısına karşı greve çıktı

Bursa’da kurulu olan Bodo Boda Doğrusan fabrikasında çalışan işçiler işten atılan arkadaşlarının işe geri alınması ve baskıların son bulması için dün (10 Şubat) greve çıktı.

Türk Metal’e üye olan 75 işçi, sendikadan istifaya zorlanmaları ve bazı arkadaşlarının işten atılması nedeniyle greve başladı. İşçiler, “Sendika hakkımız engellenemez”, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Direne direne kazanacağız”, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” sloganları attı.

İHA’ya konuşan işçilerden Emin Şirin şunları söyledi: “Anayasal hakkımızı kullanarak sendikaya üye olduk. Bunun üzerine işveren bize mobbing uygulamaya başladı ve işten atılan arkadaşlarımız oldu. Çoğu arkadaşımızın bölümleri, çalışma yerleri değiştirildi. Tuvalet süremiz kısıtlandı. Anayasal haklarımızı kullanmamıza izin vermediler. Biz de işten atılan arkadaşlarımızın geri dönmesi için greve gitme kararı aldık. İçeride üretim hattı tamamen durdu. İşten çıkarılan arkadaşlarımız geri dönene kadar bu eyleme devam edeceğiz”

Adresi kontrol edin

İngiltere’de 58 üniversitede akademisyenler ücretleri, çalışma koşulları ve emekli maaşlarını savunmak için üç günlük grev gerçekleştirdi

İngiltere’de akademisyenler 58 üniversitede emeklilik aylıklarındaki kesintilere ve esnek çalışmaya karşı üç günlük grev gerçekleştirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir