Anasayfa / Haberler / Direnişteki Real Market İşçileri Migros’a kepenk kapattırdı

Direnişteki Real Market İşçileri Migros’a kepenk kapattırdı

Real Market işçileri ve Uyum/Makro işçileri 14 Ağustos Salı günü yine kasa kilitleme eylemleri yaptılar.

İlk olarak Marmara Park AVM’ye giden direnişçi işçiler AVM’nin içerisinde bulunan Media Markt mağazasına girerek burada sepetler dolusu alış veriş yaptılar. Aldıkları ürünlerle ödeme noktasına gelen işçiler ürünleri kasadan geçirdikten sonra paraları Metro ve Media Markt tarafından gasp edildiği için ödeme yapamayacaklarını belirterek ürünleri alamayacaklarını söylediler. Kasalarda bir araya gelen direnişçiler hep birlikte sloganlarla dışarı çıkarak Marmara Park AVM’nin önünde basın açıklaması yaptılar.

Mağazanın kapıları kapatıldı

İşçiler Marmara Park AVM önündeki eylemden sonra Beylikdüzü Migros AVM’ye gittiler. İşçilerin gelmesiyle birlikte Migros AVM giriş kapılarını kapatarak işçileri içeri almak istemedi. Ancak bir gurup işçi 5M Migros’un içerisine girmeyi başardı. Bu arada özel güvenliklerle tartışmalar da yaşandı. Mağazanın içerisinde alışveriş yapanların da dışarı çıkmasına izin vermeyen özel güvenlik ile vatandaşlar arasında tartışmalar yaşandı. Dışarı çıkamayan vatandaşlar kapıların kapatılmasına tepki gösterdi. Mağazanın içerisine giren direnişçiler ise kasa kilitleme eylemi için sepetlerini ürünlerle doldurdular. Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun da aralarında bulunduğu grup alışveriş yaptıktan sonra kasalara geldiklerinde tüm kasiyerler işverenin talimatı ile kasaları kapattı. Bir süre mağazanın içerisinde konuşmalar yaparak eylemlerine devam eden işçiler daha sonra kendi kararları ile aldıkları ürünleri kasa önlerinde bırakarak alkışlarla, sloganlarla dışarı çıktılar.

İşçiler aynı bölgede bulunan iki Migros mağazasına daha giderek eylem yaptılar.

Eylemlere aileleri ve çocukları ile katılan direnişçiler bütün eylemlerde halka çağrı yaparak Media Markt’tan, Metro’dan ve Migros’tan  alış veriş yapmayarak kendilerine destek olmalarını istediler. (Kaynak: sendika.org)

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir