Anasayfa / Haberler / Endenozya’da Havaalanı İnşaatına Karşı Direniş Sürüyor

Endenozya’da Havaalanı İnşaatına Karşı Direniş Sürüyor

Kulon Progo Havalanına Karşı Endonezya İttifakı  PT Angkasa Pura(API) merkezi önünde protesto gösteri düzenledi. Göstericiler protesto süresince yolu trafiğe kapattılar. Özel güvenlik  protestoculara saldırınca protestocular direnişe geçti. API binasının girişi direnişçiler tarafından kullanılmaz hale getirildi.

Yaşanan saldırı ve direniş sonrasında yol kesme eylemini sürdüren direnişçiler yoldan geçenlere havaalanı inşaatı için bölgede yaşayanların zorla tahliye edildiğini ve çevreye zarar verildiğini anlatıyorlar. İttifak sözcüsü ” Bölgede yaşayan zorla tahliye edilen bölge sakinleri ile dayanışma için bu eylemleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

İttifak yaklaşık bir haftadır yol kesme ve protesto eylemini sürdürmektedir. Makassar bölgesinde yapılan dayanışma eyleminde zorla tahliyeyi protesto eden pankartlar kullanıldı. Güvenlik güçlerinin saldırılarına karşı göstericiler molotof kokteyliler ile direndiler. (Kaynak: isyandan.org)

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir