Anasayfa / Haberler / Endenozya’da Havaalanı İnşaatına Karşı Direniş Sürüyor

Endenozya’da Havaalanı İnşaatına Karşı Direniş Sürüyor

Kulon Progo Havalanına Karşı Endonezya İttifakı  PT Angkasa Pura(API) merkezi önünde protesto gösteri düzenledi. Göstericiler protesto süresince yolu trafiğe kapattılar. Özel güvenlik  protestoculara saldırınca protestocular direnişe geçti. API binasının girişi direnişçiler tarafından kullanılmaz hale getirildi.

Yaşanan saldırı ve direniş sonrasında yol kesme eylemini sürdüren direnişçiler yoldan geçenlere havaalanı inşaatı için bölgede yaşayanların zorla tahliye edildiğini ve çevreye zarar verildiğini anlatıyorlar. İttifak sözcüsü ” Bölgede yaşayan zorla tahliye edilen bölge sakinleri ile dayanışma için bu eylemleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

İttifak yaklaşık bir haftadır yol kesme ve protesto eylemini sürdürmektedir. Makassar bölgesinde yapılan dayanışma eyleminde zorla tahliyeyi protesto eden pankartlar kullanıldı. Güvenlik güçlerinin saldırılarına karşı göstericiler molotof kokteyliler ile direndiler. (Kaynak: isyandan.org)

Adresi kontrol edin

Tokyo’da Olimpiyatları’nın açılış töreni sırasında yüzlerce kişi oyunların iptal edilmesi talebiyle eylem gerçekleştirdi

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları, Covid-19 salgını nedeniyle verilen bir yıllık ertelemenin ardından dün (23 Temmuz) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir