Anasayfa / Haberler / 1 Mayıs 2012’deki olaylarla ilgili anarşistler beraat etti

1 Mayıs 2012’deki olaylarla ilgili anarşistler beraat etti

2012 yılında gerçekleşen 1 Mayıs yürüyüşünde Mecidiyeköy civarındaki ATM, mağaza ve duraklara yönelik saldırılarla ile ilgili davanın bugün gerçekleştirilen 17. duruşmasında karar çıktı. 48 sanığın yargılandığı davada sanıkların tamamı, tüm suçlar yönünden beraat etti. Kamera görüntüleriyle ilgili yapılan bilirkişi incelemesinde saldırıyı gerçekleştiren kişilerin yüzlerinin kapalı olduğu, sanıklarla eşleştirme yapılamadığı belirtilmişti.

1 Mayıs 2012’de Taksim’de miting yapılmasına İstanbul Valiliği tarafından izin verilmiş, Mecidiyeköy yönünden yapılan yürüyüş esnasında civarda bulunan ATM, mağaza ve duraklara bir grup isyancı anarşist tarafından saldırı düzenlenmişti. 14 Mayıs’ta polis tarafından düzenlenen operasyonda 52 kişi gözaltına alınmış, 15 kişi 3 ay tutuklu kalmıştı. 48 kişi hakkında kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme, gösteriye silahla katılma, mala zarar verme ve kamu malına zarar verme suçlarından dava açılmıştı.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Akdeniz’de yine göçmen katliamı: Ahşap bir teknenin batması sonucu en az 35 kişi hayatını kaybetti

Libya açıklarında göçmenleri taşıyan ahşap bir teknenin alabora olması sonucu Akdeniz’de yaşanan göçmen katliamlarına bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir