Anasayfa / Haberler / TSK Afrin’de PYD Mevzilerini Bombaladı

TSK Afrin’de PYD Mevzilerini Bombaladı

Türk Silahlı Kuvvetleri, 05.30 sularıdna Hatay’daki Güntepe Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki boş araziye, Afrin’den 5 adet top/havan mermisi atıldığını ve Fırtına obüsleri ile atış yapılarak misli ile karşılık verildiğini iddia etti. Diğer yandan Dün (19 Ekim) akşam saatlerinde Türk savaş uçaklarının PYD mevzilerini vurduğu, 160-200 PYD militanının öldürüldüğünü iddia etti. YPG komutanlarından Mahmud Barkhadan ise, Ajans Press’e yaptığı açıklamada, Çarşamba erken saatlerden bu yana tank Afrin bölgesine dönük TSK’nin Tank atışları ve hava saldırılarını doğrularken, 10 militanın öldüğünü, 20’sinin de yaralandığını söyledi. Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü ise Türk hava saldırılarında en az 11 kişinin öldüğünü, 24 kişinin yaralandığını duyurdu.

Diğer yandan Musul operasyonu 4. Gününe girerken, tarafların karşılıklı açıklamaları gelmeye devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Musul bizim Misak-ı Milli sınırlarımızın içinde olan bir yerdir. Bunu söylerken birileri yanlış anlamasın kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok ama oldubittiyle de Musul’un bir kan gölü haline gelmesine rıza göstermeyiz” derken, İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in başdanışmanı olan Ali Ekber Velayeti, Türkiye’yi de kastederek Musul operasyonuna Irak hariç her hangi bir ülkenin katılma hakkının bulunmadığını söyledi.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir