Anasayfa / Haberler / Ölüm orucundaki avukatlar, Adli Tıp Kurumu’nun “Cezaevinde kalamazlar” raporuna rağmen tahliye edilmedi

Ölüm orucundaki avukatlar, Adli Tıp Kurumu’nun “Cezaevinde kalamazlar” raporuna rağmen tahliye edilmedi

Ölüm orucundaki avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için Adli Tıp Kurumu’nun “Hapishanede kalmaları uygun değildir” raporuna rağmen mahkeme tahliye taleplerini reddetti.

Ölüm orucunun 210. gününde olan Ebru Timtik ve 179. gününde olan Aytaç Ünsal için İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, sağlık durumlarının tespiti için Adli Tıp Kurumu’nda muayene olmalarına karar vermiş, kararın ardından avukatlar sağlık durumlarının tespiti için Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmişlerdi. Timtik ile Ünsal’ı muayene eden Adli Tıp Kurumu, iki avukat için “Hapishanede kalmaları uygun değildir” raporu verdi.

Raporun çıkmasının ardından meslektaşları tarafından, İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verilen dilekçeyle Timtik ile Ünsal’ın tahliyesi talep edildi. Mahkeme heyeti Adli Tıp Kurumu raporuna rağmen tahliye taleplerini reddederek iki avukatın da tutukluluğunun devamına karar verdi.

Kararın arıdan Çağdaş Hukukçular Derneği’nin Twitter hesabından “Bu, açıkça zorla müdahale kararıdır. Zorla müdahale cinayettir, suçtur!” paylaşımı yapılırken, sosyal medyada ” ZorlaMüdahaleDeğil Tahliye ” etiketiyle çağrı yapılıyor.

Adresi kontrol edin

Polis Grup Yorum konserini engellemek için terör estirdi

Grup Yorum’un İstanbul’daki Yenikapı Miting Meydanı’nda yapmak istediği konser polis tarafından engellendi. Aylar öncesinden İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir