Anasayfa / Haberler / 10 Ekim Ankara Katliamı’nın 4. Yılı için eylem ve etkinlik programı açıklandı

10 Ekim Ankara Katliamı’nın 4. Yılı için eylem ve etkinlik programı açıklandı

IŞİD tarafından Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen ve 103 kişinin yaşamını yitirdiği 10 Ekim Ankara Katliamı’nın 4. yılında 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği (10 Ekim Der) tarafından eylem ve etkinlik takvimi açıklandı. 6 Ekim Pazartesi günü Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda gerçekeleşcek anma ile başlayacak etkinlikler kapsamında 10 Ekim Perşembe günü saat 09.00’da Numune Hastanesi önünde buluşularak Ankara Garı’na yürüyüş gerçekleşecek.  Hafta boyunca sürecek etkinliler kapsamında söyleş,, sergi, müzik dinletisi ve kitap tanıtımları gerçekleşecek.

10 Ekim 2015’te, Ankara Tren Garı önünde “Emek Barış Demokrası Mitingi” için toplanan binlerce kişi arasına karışan IŞİD mensubu iki kişi, üzerlerindeki bombaları patlatarak büyük bir katliam gerçekleştirmişti. Bu katliamda iki IŞİD mensuplarının yanı sıra 103 kişi hayatını kaybederken, 500’ü aşkın kişi de yaralanmıştı.

Adresi kontrol edin

Dardanel fabrikasında işçilere dayatılan devlet destekli esir kampı uygulaması protesto edildi

Dardanel Gıda’nın Çanakkale’de bulunan yaklaşık 1000 kişinin çalıştığı fabrikasında koronavirüs vakalarının çıkmasının ardından “kapalı devre” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir