Anasayfa / Haberler / İstanbul ve Ankara’daki Suruç Katliamı anmalarına polis saldırdı

İstanbul ve Ankara’daki Suruç Katliamı anmalarına polis saldırdı

Suruç’ta 33 gencin IŞİD tarafından düzenlenen canlı bomba saldırısında yaşamını yitirdiği katliamın 4. yılında pek çok yerde eylem gerçekleşti. İstanbul ve Ankara’da gerçekleşen eylemlere polis saldırdı.

Ankara’da Sakarya Caddesi üzerinde düzenlenmek istenen eyleme yönelik polis saldırısında en az 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

İstanbul’da ise Suruç Aileleri’nin Halitağa Parkı’nda her ay yaptığı oturma eylemi sonrası kitle, Kadıköy Süreyya Operası önünde yapılacak açıklama için yürüyüşe geçildi. Kadıköy’de bulunan Süreyya Operası önünde basın açıklaması gerçekleştirmek isteyen eylemcilere polis saldırdı. Polis saldırısında ise en az 22 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. İlk saldırının ardından Khalkedon Meydanı’nda düzenlenecek basın açıklamasına da polis saldırdı. İstanbul ve Ankara’daki polis saldırılarında çok sayıda eylemci de yaralandı.

Adresi kontrol edin

Almanya’da Hayvan Kurtuluş Cephesi Avcı Kulelerini Yaktı

Almanya’nın Ren-Main bölgesinde Frankfurt ve Hanau şehirleri arasında bulunan Main Vadisi’nde avcı kulelerinin inşaatının giderek artması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir